50 rocznica urodzin Ks. Tadeusza Liminowicza!!!

20150301_114556

W poniedziałek 2 marca 2015 roku, przypada 50 rocznica urodzin Ks. Tadeusza Liminowicza. Składamy najserdeczniejsze życzenia i powierzamy opiece MB Dobrej Rady. Już niektórzy złożyli życzenia! Zapraszamy wszystkich aby też to uczynili. Kto polubi i wpisze życzenia?

Czytaj więcej

Wielki Post w Kościele p.w. Świętego Ducha

Gorzkie Żale – w poniedziałki i wtorki o g. 11.30 i 16.30, a w niedzielę o 17.00

Droga Krzyżowa – w piątki o g. 11.30, 16.30 i 19.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku,

po Mszy św. o g. 12.00 do g. 17.00

Rekolekcje wielkopostne – w dniach 24-26 marca 2015 roku – poprowadzi ks. dr Krzysztof Kwiatkowski – kanclerz Kurii Metropolitalnej.

Nabożeństwo do Matki Bożej Dobrej Rady – w środy o g. 11.15

Czytaj więcej

Rekolekcje oazowej wspólnoty postakademickiej

Zimowe rekolekcje oazowe

DSC_5827

Corocznie Ruch Światło-Życie organizuje rekolekcje zimowe. Rozpoczęliśmy od Oazy Modlitwy (30.01-01.02) w domu rekolekcyjnym Księżomierzy.

DSC_5808

Jak rekolekcje zimowe to musi być zima. Przynajmniej na chwilę …

DSC_5722

Duchowym przewodnikiem był Ks. Jerzy Krawczyk, Moderator Diecezjalnej Diakonii Modlitwy.

DSC_5715

Był to czas wspólnego wsłuchiwania się w głos Boga …

DSC_5760

I naśladowania Chrystusa Sługę …

DSC_5782

„Chrystus Sługa światłem Kościoła” – taki temat OM nam towarzyszył.

DSC_5727

Doświadczenie szczególnej wspólnoty (członków Ruchu Światło-Życie w różnym wieku i z różnych miejscowości Archidiecezji Lubelskiej) pozostanie nie tylko w pamięci ale także w atmosferze życia wspólnoty postakademickiej przy Kościele pw. Świętego Ducha. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w czwartek 19 lutego na godz. 20.00 (najpierw do kościoła, a następnie do sali)

Zdjęcia z OM w Księżomierzy

      Strona Ruchu Światło-Życie wspólnota postakademicka

Czytaj więcej

Seminarium Odnowy Wiary

IMGP9797

Już po raz drugi w naszym Kościele odbyło się Seminarium Odnowy Wiary. Prowadzone było przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca. Przez 11 tygodni gromadziliśmy się na modlitwie, konferencjach i spotkaniach w grupie. Ten czas był bardzo owocny. Ponad 100 osób przeszło tą drogą. To jednak początek dłuższej przygody z Jezusem Chrystusem. Dlatego też na zakończenie wszyscy dowiedzieli się o wspólnotach, które są obecne w Kościele. Padły konkretne propozycje dalszej formacji przy Kościele pw. Świętego Ducha. Cieszymy się tym czasem i polecamy dobremu Bogu wszystkich uczestników SOW.

IMGP9802 IMGP9801 IMGP9799 IMGP9797 IMGP9794 IMGP9793 IMGP9792 IMGP9791 IMGP9789 IMGP9788 IMGP9786 IMGP9785 IMGP9784 IMGP9783 IMGP9782 IMGP9781 IMGP9780 IMGP9778

Czytaj więcej

Życzenia na NOWY 2015 ROK

 

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2015 pragniemy jako duszpasterze,
dla Was Drodzy Wierni, gromadzący się w kościele Świętego Ducha, wypowiedzieć słowa życzeń.
Nowy Rok to oczekiwania, plany i marzenia,
życzymy, aby one nie zostały zgaszone, ale by zostały przeniknięte światłem Bożej łaski
i zrealizowały się te, którą umocnią w Was i rzez Was dobro.
Nowy Rok to spojrzenie z nadzieją w przyszłość, niech temu spojrzeniu towarzyszy matczyne wejrzenie Maryi,
abyście wsparci Jej wstawiennictwem szli pewną drogą dziecka Bożego.
Nowy Rok to też krok w stronę człowieka, niech nie osłabia go uprzedzenie czy zwątpienie, ale mocne osadzenie na dojrzałym kontakcie, którego źródłem niech będzie osobiste doświadczenie miłości Boga.
Niech ten Rok będzie czasem rozwijania się, poznawania
i pomnażania otrzymanych talentów.
Niech szczególnie rozpoznawane będą prawda i Boża mądrość, aby sięgając po nie podejmować właściwe decyzje
i zostawiać po sobie ślad, który innych czegoś będzie mógł nauczyć.
Wszelkiego Bożego błogosławieństwa w Nowym 2015 ROKU.

Czytaj więcej

Relacja z Europejskiego Spotkania Młodych Taize w Pradze

Relacja z Taize w Pradze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 stycznia 2015 roku. Powrót z Taize w Pradze. Bezpiecznie wróciliśmy do domu po Europejskim Spotkaniu Młodych w Pradze. Pielgrzymka Zaufania przez ziemię trwa dalej. Kolejne spotkanie rozpocznie się 28 grudnia 2015 roku w Walencji. 11 stycznia w niedzielę w Kościele Świętego Ducha usłyszymy świadectwa młodych, którzy uczestniczyli w Taize.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia z Pragi

1 stycznia 2015 roku. Święto Narodów i Nowy Rok. To już ostatni pełny dzień na Europejskim Spotkaniu Młodych Taize w Pradze. Za nami nocna prezentacja krajów goszczących na terenie danej parafii. Poprzez śpiew,  tańce,  układy mogliśmy bliżej poznając kulturę,  tradycje i religijność. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy Eucharystia w parafiach. Nasza grupa miała możliwość uczestniczenia w Mszy Świętej z parafianami. Tylko kilkanaście procent jest katolików w Czechach. To mocno widać. Jednak zaangażowanie,  odpowiedzialność za wspólnotę parafii są bardzo duże.  Nasza modlitwa za te żywe wspólnoty bedzie jeszcze długo nam towarzyszyła. Jutro już po godz. 12.00 wyruszamy w drogę powrotną.  Zapraszamy do ogladania zdjęć.  Kolejne zdjęcia już zamieścimy po powrocie.

31 grudnia 2014 roku. Piekło lodowe w Pradze. Taki nagłówek pojawił się w prasie.  Jednak to nie chodzi o uczestników Taize tylko o temperaturę i śnieg. Wszystkie siły aby odświeżyć miasto skierowano tam gdzie są uczestnicy spotkania a zapewne w innych częściach miasta jest gorzej. My tego nie odczuwamy. Dzisiaj kolejny dzień. Zaczęliśmy od Eucharystii i modlitwy. Były spotkania w grupach, które bardzo ubogacają mimo barier językowych. Dzisiaj o 23.00 modlitwa w Kościele i Święto Narodów,  czyli zabawa i prezentacje krajów w parafiach goszczących. Zachęcamy do obejrzenia kolejnych zdjęć.

30 grudnia 2014 roku.

Wczoraj był śnieżny poranek i mroźny wieczór. Odczuliśmy to wracąjac z hall targowych gdzie mieliśmy modlitwy wieczorne a wcześniej przekazany posiłek.  Ciepła hala i atmosfera ciszy i skupienia była potrzebna i dała pewność że w dobrym miejscu jesteśmy.

Jedna grupa mieszka przy parafii gdzie posługuje ks. Edward, pochodzący rodem z Polski. W przepięknym małym kościele rano sprawowaliśmy Eucharystię a poniej odbyły się modlitwy i spotkanie w grupach.

Zachęcamy do śledzenia relacji z Pragi.

28 grudnia 2014 roku, po Mszy Świętej o godz. 17.30 odprawionej w Kościele pw. Świętego Ducha grupa 120 osób dwoma autokarami wyjechała na Europejskie Spotkanie Młodych w Pradze. Pierwszą noc spędziliśmy w autokarach, a w poniedziałek 29 grudnia ok. 7.00 stawiliśmy się w punkcie w Pradze, gdzie zostaliśmy rozlokowani w różnych miejscach – parafiach Pragi.

Czytaj więcej

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY

Maryjo, Matko Dobrej Rady, która powiedziałaś: Uczyńcie wszystko, co wam powie Syn, wypraszaj nam u Chrystusa łaskę dobrych wyborów.

Niech Twoja modlitwa wyjedna zgodę i miłość w naszych rodzinach, opiekę i dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży, pomyślność dla naszej Ojczyzny i błogosławieństwo dla Kościoła Świętego i Jego Pasterzy.

W chwilach trudnych, w cierpieniach i wątpliwościach, błagaj o Boże światło, które pozwoli nam rozpoznać wolę Chrystusa i o Jego moc, abyśmy umieli tę wolę wypełnić.

Zawierzamy się Twojemu wstawiennictwu na wszystkich drogach naszego życia. Orędowniczko i Doradczyni nasza, niech Twoja modlitwa wyjedna nam dar Bożej miłości i radość życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.